Aká je vhodná farba šiat pre družičky ?

Bordové, ružové či fialové šaty? V tomto článku sa dozviete, význam farebných kombinácií

Nájsť perfektné šaty pre družičky tak, aby ladili k vaším svadobným šatám je ťažká úloha, ktorá si vyžaduje veľa inšpirácie. Každá družička chce tiež vyzerať dobre a preto nájsť vhodnú farbu, dĺžku či strih pre každú družičku zvlášť môže byť zábavné alebo naopak stresujúce. Aby ste to pri rozhodovaní mali jednoduchšie a zábavnejšie pripravili sme si pre vás schému, ktorá z psychologického hľadiska vyjadruje význam farebnej kombinácie družičiek. Posúvaj nižšie :) 

ružové krátke spoločenské šaty

Staroružové spoločenské mini šaty s krajkou

RUŽOVÁ vyjadruje ženskosť a je spojením lásky, porozumenia a starostlivosti. Ružová získava z červenej farby vášeň a energiu a z bielej pokoj a pohodu. Dokonalá romantická kombinácia. 

SVETLORUŽOVÁ ženská a jemná. Svetloružová vyvoláva pocity romantiky, citlivosti, ženskosti a sladkosti. Vynikajúci doplnok k vyrovnanosti z neho robí perfektnú samostatnú farbu pri vytváraní ženského a jemného pocitu.

korálové dlhé spoločenské šaty

Korálové spoločenské šaty s čipkou a odhaleným chrbtom

KORÁLOVÁ priateľská, prístupná, teplá farba, o ktorej je známe, že zvyšuje fyzickú energiu a podporuje spoločenské aktivity. Koralová farba je tiež farbou Pantone z roku 2019!

Bordové spoločenské dlhé šaty

Fialové spoločenské šaty so saténovou sukňou a čipkou

FIALOVÁ farba je spojená s kráľovskou hodnosťou, šľachtou a prestížou. Môže tiež symbolizovať tajomstvo, mágiu, silu a luxus. Z hľadiska farebnej psychológie zabezpečuje harmóniu mysle a emócií a prispieva k duševnej rovnováhe a stabilite. 

mentolové krátke spoločenské šaty

Mentolové spoločenské šaty s áčkovou sukňou

MENTOLOVÁ jasná studená farba spojená s nezávislosťou, duchovným zmyslom a čistotou. Podporuje tiež mierové správanie a premýšľanie.

ZELENÁ je farba prírody a zdravia. Zelená predstavuje rast, prírodu, peniaze, plodnosť a bezpečnosť. Je tiež relaxačná a príjemná pre oči. Z hľadiska psychológie farieb táto farba vyrovnáva srdce a emócie.

modré dlhé spoločenské šaty

Modré spoločenské dlhé šaty s odhaleným chrbtom bez rukávov

MODRÁ je chladná upokojujúca farba spojená s mierom a pokojom. Tiež je známe, že znižuje stres a vytvára pocit pokoja (čo by mohlo byť dobré aj pre váš svadobný deň :) )

SVETLOMODRÁ pokojná relaxačná farba spojená s mierom. Súvisí tiež s wellnessom a pokojom.

bordové krátke spoločenské šaty s čipkou

Bordové krátke šaty s čipkou a výstrihom

ČERVENÁ je veľmi silná teplá farba je spojená s vášňou, žiadostivosťou a energiou. Táto farba dobre odvádza pozornosť od iných farieb. Tiež naznačuje vytrvalosť a môže zlepšiť sebavedomie.

BORDOVÁ má svoj názov od vína z francúzskeho regiónu Burgundsko. Sú perfektné, ak chcete niečo sofistikovanejšie, luxusnejšie a rezervovanejšie. Môže tiež zvýšiť vašu energiu ako červená, ale premyslenejším, dôstojnejším a kontrolovanejším spôsobom.

žlté spoločenské dlhé šaty so vzorom

Dlhé žlto-čierne šaty s výstrihom

ŽLTÁ je najjasnejšia farba, ktorú môže človek vidieť, predstavuje mladosť, zábavu, radosť, slnečné žiarenie a šťastie všeobecne. Žltá je najlepšia farba na zvýšenie nadšenia a môže prispieť k väčšej dôvere a optimizmu.

Béžové spoločenské krátke šaty so zlatou krajkou

Béžové spoločenské krátke šaty so zlatou krajkou

SLONIA KOSŤ - mierne žltou farbou je slonovina neutrálna upokojujúca farba. Symbolizuje čistotu a jemnosť.

ZLATÁ z hľadiska farby bohatstva a triedy je zlato sebavedomé a honosné. Je spojená s božstvom, čo znamená čistotu a svetlo. Zlato sa spája aj s víťazstvom (zlaté medaily). Nosenie tejto farby môže naznačovať, že niekto je hrdý na svoje úspechy.

Čierne asymetrické šaty s čipkou

Čierne asymetrické šaty s čipkou

ČIERNA je veľmi silná farba, ktorá symbolizuje triedy, eleganciu a bohatstvo. Štýlová voľba, ktorá sa zmestí takmer do každého dizajnu a zároveň dodáva kontrast, vďaka čomu iné farby vyniknú. Čierna je tiež spojená so zvádzaním.

STRIEBORNÁ často súvisí s bohatstvom, podobne ako zlato. Je tiež spojená s mesiacom, ktorý má spojenie so ženskou energiou. Verí sa, že tým, ktorí sú im vystavení, prináša emocionálnu a psychickú rovnováhu. Striebro je farba týkajúca sa inteligencie, vedomostí, zrelosti, modernej technológie a futuristiky.

Nedeľa Pondelok Utorok Streda Štvrtok Piatok Sobota Január Február Marec Apríl Máj Jún Júl August September Október November DecemberRelated by Tags